آیا در مورد دارکشی فرش دستباف اطلاعاتی دارید؟

 

احتمالاً دارکشی فرش دستباف به گوشتان خورده است ولی نمی دانید که این اصطلاح به چه معناست. این کار که توسط دستگاه های مخصوص و حرفه ای انجام می شود، در قالیشویی ها قابل انجام است. ما به شما پیشنهاد می کنیم که دارکشی فرش خود را به بهترین قالیشویی در تهران بسپارید.

دارکشی فرش به این منظور انجام می شود که فرش دستباف بسیار ظریف است و باید با مراعات رفتار شود. و اگر با مراعات با آن رفتار نکنیم دچار کجی و کاستی  می شود. برای رفع این مشکل دارکشی فرش را انجام می دهند. در عمل دارکشی فرش، فرش به دار آویزان شده را به میله های آهنی طوری وصل می کنند که فرش تحت کشش قرار گیرد. البته متخصصین فرش دستباف در قالیشویی مشتاق که بهترین قالیشویی در تهران است، در ابتدا فرش را از نظر جنس نخ ها و الیاف آن بررسی می کنند و قبل از انجام دارکشی موادی را روی آن اسپری می کنند تا در اثر کشش به فرش هیچ گونه آسیبی وارد نشود.

روش انجام دارکشی برای فرش دستفباف:

این مطلب بسیار حائز اهمیت است که نباید به هر قالیشویی بسپارید،چرا که اینکار نیازمند دقت و مهارت خاص در این زمینه میباشد در غیر این صورت با انجام کار دارکشی فرش شما به طور کلی از بین میرود،قالیشویی مشتاق که بهترین قالیشویی در تهران است اینکار را برای شما با دقت و مهارت کافی انجام میدهد و به شما تضمین میدهد که فرش دستبافت شما آسیبی نبیند.دارکشی یک امری است که تخصص بسیار زیادی را میطلبد.

و به این ترتیب قالیشویی مشتاق که بهترین قالیشویی در تهران است فرش شما را بر روی یک سطح صاف پهن میکنند و توسط دستگاه مخصوصی از نقاط مختلف آن فرش را میکشند.نقاطی از فرش که دارای تورفتگی هستند میتوانند فشار بیشتری را تحمل کنند.اگر فرش شما به طور صحیح کشیده شود به طور کامل صاف میشود،برای اینکه حالت صاف فرش ما تثبیت شود باید چند روز آن را در حالت کشش قرار دهند.

هزینه دارکشی:

درصورتی فرش شما به دارکشی نیاز پیدا میکند که پس از شتشو دچار کشش شود و کمی کج شود در اینصورت فرش شما نیاز به دارکشی دارد.هرچقدر اندازه فرش شما بزرگتر باشد انجام دارکشی آن سخت تر و هزینه آن بیشتر است.اما ما در قالیشویی مشتاق که یکی از بهترین قالیشویی در تهران است دارکشی فرش شما را با قیمتی مناسب و مهارت کافی انجام میدهیم.