نکاتی در مورد قالیشویی

با توجه به اینکه فرش و قالیچه از قدمت زیادی در کشور ما برخوردارند و بهترین نوع فرش را در دنیا ارائه می دهیم. وجود فرق و قالیچه در خانه هر ایرانی دیده می شود و اکثر خانواده ها به آن علاقه فراوانی دارند. فرش های ایرانی با طرح های زنده و پر شور زیبایی خاصی به خانه می بخشند. اما باید به یاد داشته باشید که این فرش ها به مراقبت و تمیزکاری نیز نیاز دارند و اگر به آنها رسیدگی نشود و یا نظافت نشوند خیلی زود به تار و پودهای آن آسیب می رسد. نظافت و تمیزی یکی از دیرینه رسم های ما ایرانی هاست که نشان دهنده پاکیزگی و علاقه به تمیز بودن خانواده های ایرانی را نشان می دهد. در این مقاله و مقالات بعدی سعی داریم نکاتی در مورد بهترین قالیشویی در تهران و نحوه تمیز کردن فرش بگوییم تا بدانید به هنگام کثیف شدن فرش و قالیچه چه کاری انام دهید تا هر چه زودتر تمیز شود. در ادامه به توضیح آن می پردازیم:

علی رغم نهایت تلاشتان در خصوص نظافت فرش، در آخر باز هم شاهد لکه ها، قطرات انواع مایعات و نوشیدنی، خراشیدگی و آسسب دیدگی با اجسامی که ته کفش چسبیده اند می باشید. در این مقاله قصد داریم نکاتی در مورد تمیز نگه داشتن و حفظ ظاهر فرش مثل روز اول بیان کنیم. برای این که بدانید افراد حرفه ای چگونه با مشکلات نظافتی فرش برخورد می کنند و چگونه ظاهر فرش را نو حفظ می کنند، با یکی از متخصصین حوزه قالیشویی و مالک یکی از بهترین قالیشویی های سن آنتونیو با بیش از ۳۰ سال سابقه، آقای مارک تارباکس صحبت کرده ایم. در این مکالمه، وی به بیان نکات زیر در خصوص نظافت فرش پرداخته است.

فشار بر روی لکه ها، لکه ها را نمالید

نخستین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که وقتی لکه ای ایجاد شد سریع دستمال به دست آن را نمالید تا پاک شود بلکه با استفاده از محلول های شوینده و پارچه ، دستمال کاغذی یا اسفنج تمیز اقدام به پاک کردن لکه ها کنید. تارباکس می گوید : نکته کلیدی در این مورد، فشار دادن است. فشار دادن باعث می شود که لکه ها به خورد فرش بروند. مالیدن لکه ها باعث می شود که ذرات لکه وارد تار و پود فرش شده و منجر به خراب شدن پیش از موعد و زود هنگام تار و پود فرش شود. همواره لکه ها را از قسمت بیرونی به سمت داخل تمیز کنید، زیرا تمیز کردن لکه به سمت بیرون باعث پخش شدن لکه می شود. باید حواستان باشید که کشیدن مواد شوینده تنها بر روی سطح فرش کافی نیست و نیاز است کمی محکم تر این کار را انام دهید تا مواد شوینده به داخل تار و پود فرش رفته و آنها را نیز تمیز کند. به یاد داشته باشید که مواد شوینده را نیز کاملا از روی فرش پاک کنید زیرا باقی ماندن مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده نیز موجب آسیب رساندن به فرش می شود.

با ما همراه باشید تا در مقالات آینده اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاع از بهترین قالیشویی در تهران می توانید به سایت ما مراجع نمایید و یا با شماره های موجود در خصوص بهترین قالیشویی در تهران صحبت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 1 =